Aktualności

Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi od 14 lipca na kanale BBC First

12-07-2023

Nietuzinkowa para detektywów z miasteczka Szekspira powraca w kolejnej serii, by rozwiązać nowe zagadki kryminalne zaburzające sielską atmosferę Stratford-upon-Avon i jego okolic. Tajemnicze śledztwa przeplatają się z zabawnymi zwrotami akcji, a format zyskał już popularność w ponad 200 krajach na świecie. Jednym z reżyserów serii jest Polak, Piotr Szkopiak.

Prywatny detektyw Frank, który od zawsze pracował samodzielnie, doszedł do wniosku, że czas otworzyć się na pomoc innego błyskotliwego umysłu – szczególnie w obliczu kiepskiej formy i jeszcze słabszej inspektorskiej płacy. Asem w jego rękawie, a raczej u jego boku staje się była fryzjerka i niezwykle komunikatywna Lu. Na przestrzeni ostatnich trzech sezonów zdołali połączyć siły i razem rozwikłać sprawę morderstwa burmistrza, odkryć oszustwa w lokalnym klubie tenisowym, a także zajrzeć pod dywan pozornie bezpiecznego Muzeum Szekspira.

W czwartym sezonie programu Frank i Lu wkraczają z kolei do pełnego zaciekłej rywalizacji światka tańca towarzyskiego, zgłębiają tajniki zjawisk paranormalnych, trafiają do Doliny Krzemowej, szukają zaginionego manuskryptu, a nawet próbują uratować magię Bożego Narodzenia. Ponadto każde z nich mierzy się z własnymi problemami – Lu dołącza do klubu fanatyczek odchudzania, gdzie ściera się z własną siostrą, a Frank zostaje podejrzany o popełnienie morderstwa.

Jednym z współtwórców popularnego serialu „Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi” jest Piotr Szkopiak, pracujący wcześniej w BBC nad takimi produkcjami jak „Ojciec Brown”, „Lekarze” „Pogotowie”. Szkopiak  na co dzień mieszka i pracuje w Londynie. Jak sam stwierdzi, prawdziwą szkołą filmową była dla niego praca w telewizji. Pracował m.in. w MTV Europe i Sky TV. Rozgłos zyskał dzięki pełnometrażowej produkcji „Katyń – ostatni świadek” nawiązującej do jego historii rodzinnej; jego ojcem był Zygmunt Szkopiak, minister spraw zagranicznych rządu RP na uchodźstwie.

Pierwszy odcinek czwartego sezonu serii „Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi” można oglądać w piątek 14 lipca o godz. 16:20 na kanale BBC First. Kolejne odcinki w każdy roboczy dzień tygodnia o tej samej porze.

Photography copyright Simon Ridgway/BBC Studios 2021

Zobacz inne aktualności:

22-12-2022

Wrzesień na kanałach Disney & Fox & National Geographic

DISNEY CHANNEL„TAFFY”PREMIERA: poniedziałek 11 września o 14:30 PREMIEROWE ODCINKI: od poniedziałku do piątku o godz. 14:30 To już drugi sezon z przygodami Taffy’ego. Kim jest Taffy? Szopem? Kotem? I tym, i tym! Taffy jest szopem, który udaje kota, aby wieść wygodne życie u boku uroczej staruszki […]

Zobacz

22-12-2022

Walka o finał żużlowej PGE Ekstraligi oraz wyścig 6 Hours of Fuji na żywo w ELEVEN SPORTS

Głównym wydarzeniem najbliższego weekendu w ELEVEN SPORTS będzie transmisja rewanżowego meczu półfinałowego żużlowej PGE Ekstraligi, w którym PLATINUM MOTOR Lublin zmierzy się z TAURON WŁÓKNIARZEM Częstochowa. Po pierwszym spotkaniu bliżej awansu są lubelskie Koziołki, ale nic nie jest ostatecznie przesądzone. Bardzo ciekawie zapowiada się również […]

Zobacz

22-12-2022

Współczesny antysemityzm – dokument „David Baddiel: Żydzi się nie liczą” od 6 września w BBC Brit

David Baddiel, znany satyryk i autor wielu powieści, twierdzi, że przejawy antysemityzmu są obecnie traktowane mniej poważnie niż formy dyskryminacji innych mniejszości. W dokumencie będącym rozszerzeniem jego książki o tym samym tytule prowadzi polemikę na temat współczesnej dyskryminacji społeczności żydowskiej. David Baddiel dał się poznać […]

Zobacz