Aktualności

Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi od 14 lipca na kanale BBC First

12-07-2023

Nietuzinkowa para detektywów z miasteczka Szekspira powraca w kolejnej serii, by rozwiązać nowe zagadki kryminalne zaburzające sielską atmosferę Stratford-upon-Avon i jego okolic. Tajemnicze śledztwa przeplatają się z zabawnymi zwrotami akcji, a format zyskał już popularność w ponad 200 krajach na świecie. Jednym z reżyserów serii jest Polak, Piotr Szkopiak.

Prywatny detektyw Frank, który od zawsze pracował samodzielnie, doszedł do wniosku, że czas otworzyć się na pomoc innego błyskotliwego umysłu – szczególnie w obliczu kiepskiej formy i jeszcze słabszej inspektorskiej płacy. Asem w jego rękawie, a raczej u jego boku staje się była fryzjerka i niezwykle komunikatywna Lu. Na przestrzeni ostatnich trzech sezonów zdołali połączyć siły i razem rozwikłać sprawę morderstwa burmistrza, odkryć oszustwa w lokalnym klubie tenisowym, a także zajrzeć pod dywan pozornie bezpiecznego Muzeum Szekspira.

W czwartym sezonie programu Frank i Lu wkraczają z kolei do pełnego zaciekłej rywalizacji światka tańca towarzyskiego, zgłębiają tajniki zjawisk paranormalnych, trafiają do Doliny Krzemowej, szukają zaginionego manuskryptu, a nawet próbują uratować magię Bożego Narodzenia. Ponadto każde z nich mierzy się z własnymi problemami – Lu dołącza do klubu fanatyczek odchudzania, gdzie ściera się z własną siostrą, a Frank zostaje podejrzany o popełnienie morderstwa.

Jednym z współtwórców popularnego serialu „Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi” jest Piotr Szkopiak, pracujący wcześniej w BBC nad takimi produkcjami jak „Ojciec Brown”, „Lekarze” „Pogotowie”. Szkopiak  na co dzień mieszka i pracuje w Londynie. Jak sam stwierdzi, prawdziwą szkołą filmową była dla niego praca w telewizji. Pracował m.in. w MTV Europe i Sky TV. Rozgłos zyskał dzięki pełnometrażowej produkcji „Katyń – ostatni świadek” nawiązującej do jego historii rodzinnej; jego ojcem był Zygmunt Szkopiak, minister spraw zagranicznych rządu RP na uchodźstwie.

Pierwszy odcinek czwartego sezonu serii „Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi” można oglądać w piątek 14 lipca o godz. 16:20 na kanale BBC First. Kolejne odcinki w każdy roboczy dzień tygodnia o tej samej porze.

Photography copyright Simon Ridgway/BBC Studios 2021

Zobacz inne aktualności:

22-12-2022

Ekskluzywne rejsy, niesamowite historie miłosne i nostalgiczne seriale w czerwcu na kanałach AXN

Zajrzyj za kulisy życia na pokładzie najbardziej luksusowego statku wycieczkowego na świecie i zobacz, jak młode pary wybierają wymarzone miejsce na ślub dzięki dwóm nowym produkcjom lifestylowym, które pojawią się w AXN Spin. Włącz AXN White i poznaj historię miłosną Achillesa i Meliny w fascynującym […]

Zobacz

22-12-2022

Czerwiec na kanale Extreme Channel

Długo wyczekiwane wydarzenie na kanale Extreme Channel – NXT Battleground! Battleground odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas, co oznacza, że jest to pierwsze w historii wydarzenie WWE, które będzie miało miejsce na niesamowitej, najnowocześniejszej arenie eventowej i produkcyjnej o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych. […]

Zobacz

22-12-2022

Zmiana nazwy kanału Red TOP TV na ViDocTV1

Uprzejmie informujemy, że kanał  Red Top TV zmienił nazwę na ViDocTV1.

Zobacz